Przygotowania do wiosennych biegów

Są ludzie, którzy zarazili się bakcylem biegania. Jest ich w Polsce coraz więcej. Z roku na rok to grono zasilają coraz to nowi uczestnicy. Jednakże okazuje się, że nie wszyscy biegają jesienią i zimą.

Zazwyczaj decydują się na bieganie wiosną i latem, a w te zimowe miesiące odpuszczają sobie. Nie chodzi tylko o temperaturę, bowiem są na rynku odpowiednie termiczne stroje do biegania. Istotne są także takie kwestie, jak podłoże. Mimo posiadania butów do biegania, na śliskiej, zaśnieżonej powierzchni łatwo się wywrócić i zrobić sobie krzywdę.

Z drugiej jednak strony w marcu już rusza we wszystkich miastach sezon biegowy, a w kwietniu odbywają się maratony i półmaratony. Jak się do nich przygotować? Otóż doskonałym rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn może być siłownia. Większość siłowni wyposażona jest w bieżnię, na której można trenować do woli nie przejmując się pogodą. To doskonałe przygotowanie do wiosennych biegów.

Należy jednak pamiętać, że bieganie to nie jedyny trening biegacza. Dlatego też siłownia jest dobrym rozwiązaniem, bowiem można ćwiczyć także mięśnie brzucha na ławeczce, korzystać z wioseł czy też przejeżdżać długie dystanse na rowerze stacjonarnym. To miejsce idealne, aby przez zimę pracować nad formą, a wiosną czuć się i wyglądać bardzo dobrze, a także mieć wspaniała kondycję. Chodząc na siłownię przez cały rok unikniemy szoku i powrotów do formy „po zimie”, która bywa zabójcza dla figury.

Warto więc nieustannie trenować.