Niemcy

Niemcy należące do Unii Europejskiej można powiedzieć, że grają w niej pierwsze skrzypce posiadają spore pokłady finansowe, ich gospodarka jest na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki od lat prowadzonym systemom rządów prawo jest przejrzyste.

Od lat do Niemiec przyjeżdża wielu ludzi z obcych krajów w poszukiwaniu schronienia, ale nierzadko też bezpieczeństwa pod względem ekonomicznym.

Niemcy to jedno z tych państw, które swoim obywatelom oferują pakiety socjalne, które nawet w przypadku utraty pracy czy też choroby nie skazują na totalną biedę.

Początkowo Niemcy chętnie przyjmowali obcokrajowców, ponieważ mówiąc kolokwialnie byli tanią siłą roboczą, chcieli dużo niższe wynagrodzenia niżeli rodowici obywatele Niemiec.

Tak też było z Polakami, których chętnie przyjmowali ze względu na relatywnie małe oczekiwania finansowe w zamian za fach, którego wyczuli się w kraju, co prawda często to niskie wynagrodzenie było efektem braku znajomości języka, który niestety w sporej części ograniczał komunikację między pracownikiem a pracodawcą.

W chwili obecnej imigrantów jest coraz więcej rząd musi opracowywać plan zgodnie z Konwencją Praw Człowieka, ale również tak, aby obywatele Niemiec czuli się bezpiecznie.