Jakie fryzury wyszczuplą okrągłą twarz?

Chyba każda kobieta potrafi wskazać w swoim wyglądzie kilka mankamentów, które na co dzień stara się nieco zniwelować. Nic dziwnego – miło jest co rano z zadowoleniem patrzeć w lustro.

Choć niewiele z nas uznaje siebie za ideał, posiadamy praktyczną wiedzę, która pozwala nam optycznie poprawić swój wygląd. W dużej mierze może ona dotyczyć fryzur: odpowiednio dobrane uczesanie znacznie wpływa na wygląd twarzy.

Kilka zbędnych kilogramów bardzo często widocznych jest także na twarzy. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać fryzurę, która wyszczupli sylwetkę i nada twarzy nieco lżejszy wygląd.

W takich przypadkach należy zrezygnować z długich, płasko przylegających do pleców fryzur. Świetnie sprawdzą się drapieżne fryzurki, kończące się nieco powyżej linii brody.

Wyostrzą one rysy twarzy oraz podkreślą oczy. Nie oznacza to jednak, że osoby o okrągłej twarzy muszą kompletnie zrezygnować z długich włosów.

Warto jednak pamiętać, że znacznie korzystniej będą wyglądać, nosząc upięte włosy. Swobodne upięcia czy opadające na boki, miękkie fale, optycznie wyszczuplą twarz.

Jednocześnie jednak warto pamiętać, że fale w stylu retro lub bujne loki będą wizualnie poszerzać twarz.