Trapery na górskie trasy

Górskie wycieczki wymagają zawsze odpowiedniego odzienia i przystosowanego do trudnego terenu obuwia. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się trapery, nazywane również butami trekkingowymi. Buty tego typu chronią również przed chłodem, dlatego bez obaw można nosić je zimą.

Trapery to buty najczęściej wykonane ze skóry, które zapewniają stopie dużą stabilizację. Wyróżniają się również atrakcyjnym wyglądem i zapewniają dużą wygodę podczas użytkowania. Na rynku dostępne są trapery, dostosowane do rożnych potrzeb, co znacznie ułatwia zakup odpowiedniego obuwia.

Osoby, które szukają butów idealnych na co dzień, powinny wybierać spośród lekkich, oddychających modeli, sięgających zwykle do kostek. Dla amatorów letnich wypraw w góry poleca się trapery z wyższą cholewką, zapewniające lepszą stabilizację stopy. Trapery wykonane z grubej skóry sprawdzą się na skalistych terenach i zapewnią doskonałą ochronę przed zimnem.

Warto także wiedzieć, że wśród traperów można odnaleźć również bardziej specjalistyczne modele obuwia, używane wyłącznie podczas wspinaczek i wypraw wysokogórskich.