Czy warto farbować włosy w domu?

Dla wielu kobiet wizyta u fryzjera wynika nie tylko z konieczności, by zadbać o siebie. Często odwiedziny w salonie fryzjerskim traktujemy też jako swojego rodzaju rozrywkę i sposób na relaks. Choć niewiele z nas decyduje się na własnoręczne strzyżenie, jednak farbowanie włosów w zaciszu własnego domu jest dość popularną praktyką.

Jakie są wady i zalety tego typu praktyki? Nie da się ukryć, że podstawową zaletą domowej koloryzacji włosów jest jej cena. Zwykle koszt takiego zabiegu jest kilkukrotnie niższy od tego, jaki musielibyśmy ponieść, gdybyśmy zdecydowali się na wykonanie go w salonie. Osoby zabiegane oszczędzają w ten sposób również czas.

Domowe farbowanie z powodzeniem można przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą koleżanki, która wcale nie musi mieć ku temu fachowych kwalifikacji. Należy jednak pamiętać, że własnoręcznie wykonana koloryzacja nieco różni się od tej, którą może wykonać wykwalifikowany fryzjer. Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty w sytuacji, gdy planujemy radykalną zmianę koloru, szczególnie tę z ciemnego na sporo jaśniejszy odcień.

Także samodzielne wykonywanie bardziej skomplikowanych zabiegów, jak wykonanie pasemek czy modnego w ostatnich latach cieniowania, może mieć opłakane skutki.