Joga dla kręgosłupa

Ćwiczenia są niezwykle ważną częścią naszego życia, przede wszystkim dlatego, że pozwalają zachować odpowiednią formę i kondycję, ale także pozwalają odstresować się i odreagować po ciężkim dniu. Są szczególnie istotne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia, zwłaszcza, gdy cały dzień spędzają przy biurku i kręgosłup powoli daje o sobie znać. Dla takich osób szczególnie pozytywny wpływ może mieć uprawianie jogi.

Joga kręgosłupa to specjalne zajęcia na które może się zapisać każdy, kto odczuwa chociaż trochę dyskomfort spowodowany siedzącym trybem życia. Jest to jednocześnie metoda lecznicza i relaksacyjna, łączy w sobie starożytną praktykę hatha jogi z metodami terapeutycznymi, jak treningiem relaksacji mięśni. Regularne ćwiczenia po pierwsze pozwalają poczuć się lepiej, ale także działają profilaktycznie, zapobiegając przyszłym obciążeniom.

Duża uwaga jest przywiązywana do uelastycznienia mięśni i odciążenia stawów. Do ćwiczeń potrzeby jest jedynie wygodny strój i mata, ćwiczymy zwykle boso i z pustym żołądkiem. Tradycyjnie taki zestaw ćwiczeń trwa około godziny, może to być jednak dostosowane do indywidualnych właściwości osoby.