Nowy rok, nowa forma

Wielu z nas w ramach noworocznych postanowień obiecuje sobie, że zacznie dbać o formę. Po to, żeby lepiej wyglądać, po to, żeby lepiej się czuć, po to, żeby połączyć te obie rzeczy i wreszcie za rok móc sobie powiedzieć, że udało nam się zrealizować noworoczne postanowienie, a poza tym nasza kondycja jest lepsza niż rok wcześniej, nie dostajemy zadyszki idąc po schodach czy biegnąć na tramwaj.

Obecnie bardzo modne jest bieganie i wiele osób kierując się doświadczeniem znajomych czy partnera lub partnerki myśli sobie, że jest to najlepszy sposób żeby zacząć dbać o formę. Jednakże styczeń to nie jest dobry miesiąc żeby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

Zimą biegają już zaprawieniu w boju, tacy, którzy zaczęli wcześniej. Lepiej więc z bieganiem poczekać na wiosnę, a zimą zacząć choćby od siłowni.

Siłownia to już dawno sprawdzony sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, odzyskanie lub wypracowanie formy. Co ważne, warto zauważyć, ze siłownia jest dobrym sposobem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wiele pań unika siłowni bo myśli, że to miejsce, gdzie ćwiczą tylko duzi mężczyźni z wielkimi karkami. Nic bardziej mylnego.

Na każdej siłowni znajdziemy także szereg urządzeń, na których mogą ćwiczyć także kobiety. Warto jednak zapytać o radę trenera, albo poczytać wcześniej na ten temat, a nie sięgać po przypadkowe sprzęty.

Ćwicząc nieprawidłowo możemy sobie nawet zrobić krzywdę, trwale uszkodzić organizm. Dlatego warto być dobrze przygotowanym zanim zaczniemy.